
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 500 µm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 50 |
Stock: 38
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50122
Ext.Price$0.50122
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50122 | $0.50122 |
| 10 | $0.39590 | $3.95900 |
| 25 | $0.35958 | $8.98950 |
| 50 | $0.32659 | $16.32950 |
| 100 | $0.29663 | $29.66300 |
| 300 | $0.26750 | $80.25000 |
| 500 | $0.24124 | $120.62000 |
| 1000 | $0.22630 | $226.30000 |
